czwartek, 2 stycznia 2014

Suchość skóry

 Hejka! Dzisiaj post taki wyrwany z konetekstu, bo miało być o nowym roku, postanowienia itp. Zrobię taki post ale jutro. Teraz aktualnie jest 23.42 ... wcześnie haha ja się kładę spać ogółem o 2. Jak nie ma szkoły oczywiście, bo potem wstaje nieprzytomna. Jeżeli chodzi o suchość skóry.. niestety ja taką wiecznie posiadam, a raczej posiadałam. Stosowałam te rady zamieszczone poniżej są one o kapielach baardzo przyjemnych. :) Jeżeli macie jakies pytania piszcie ma G- mailu  :)
  SUCHOŚĆ SKÓRY 
Wybierz naturalne
Ciepłe ubrania utrudniają skórze oddychanie i podrażniają ją, zaś rozgrzane centralnym ogrzewaniem powietrze ograbia ją z wilgoci. W efekcie staje się ona sucha, szorstka, spierzchnięta i brzydko się łuszczy.
Jak temu zaradzić?
Na jesienno-zimowe miesiące zamień łazienkę w salon SPA, w którym oddawać się będziesz kojącym i nawilżającym kąpielom. By ciało zanurzone w wodzie rzeczywiście zyskało na urodzie, musisz zrezygnować z kąpieli z dodatkiem obficie pieniących się płynów. Tego typu środki zawierają dużo substancji powierzchniowo czynnych, które odzierają skórę z ochronnego płaszczyka hydrolipidowego. Najlepszym dodatkiem do kąpieli są olejki i to, co znajdziesz w kuchni i apteczce.
Garść przepisów
Kojącą kąpiel możesz przygotować w łatwy sposób, używając niedrogich składników. Oto kilka sprawdzonych przepisów naturalnych, domowych kąpieli: – Kąpiel w siemieniu lnianym lub płatkach owsianych. Szklankę ziarenek (płatków) wrzuć do garnka z 5 l wody. Mieszając gotuj na wolnym ogniu 15 minut. Odstaw do wystygnięcia. Odcedź wywar, a uzyskany kleik wlej do wanny. – Kąpiel dyniowa. Dynię obierz i wybierz z niej pestki. Pokrój na kawałki, zalej wodą i rozgotuj na wolnym ogniu. Zdejmij z ognia i dodaj 2 l pełnotłustego mleka. Całość wlej do wanny. – Kąpiel miodowo-mleczna. W 3 l ciepłego mleka rozpuść 30 dag miodu. Płyn wlej do wanny z wodą. – Kąpiel cytrynowo-glicerynowa. 4 umyte cytryny pokrój w talarki, zalej gorącą wodą i odstaw na godzinę. Łyżką wygnieć sok z cytryn. Przecedzony płyn zmieszaj z 70 ml gliceryny i wlej do wanny z wodą. – Kąpiel w krochmalu. W niewielkiej ilości zimnej wody rozpuść 0,3 kg mąki ziemniaczanej i powoli wlej do 5 l wrzątku, energicznie mieszając. Krochmal wlej do wanny.
Ważne zasady kąpieli
Zbyt ciepła kąpiel wysusza skórę, sprzyja także jej wiotczeniu oraz powstawaniu cellulitu (!). Częste i długie przebywanie w gorącej wodzie może też osłabić serce, wywołać wzrost ciśnienia krwi i spowodować obrzęki nóg. By tego uniknąć, stosuj kilka zasad: – Temperatura wody w czasie kąpieli w żadnym razie nie powinna przekraczać 40. – Kąpieli powinno się zażywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu i nie dłużej niż pół godziny. – Najlepszą porą na kąpiel jest wieczór, kilka godzin po kolacji, zwłaszcza jeśli ta była obfita. – Każdą kąpiel powinno poprzedzać umycie ciała pod prysznicem. Czysta skóra lepiej wchłonie odżywcze składniki. – Po kąpieli należy dokładnie osuszyć skórę i wetrzeć w nią odżywczy balsam. A potem możesz otulić się ciepłym szlafrokiem, nakryć kocem i korzystać z beztroskiego relaksu…
Wykorzystuj czas!
Błogi bezruch w pieszczocie ciepłej kąpieli to fantastyczna forma odpoczynku, ale pamiętaj, że możesz efektywniej wykorzystać czas dla urody:
Nałóż maseczkę. Parująca woda rozszerza pory skóry i sprawia, że ta wdzięcznie chłonie odżywcze składniki. Nałóż odżywkę na włosy. Ciepło sprawia, że ich łuski rozchylają się , ułatwiając przenikanie cennych składników. Wymasuj ciało szorstką rękawicą. Zabieg pobudzi krążenie krwi i limfy, złagodzi cellulit i ujędrni ciało.

4 komentarze:

  1. Dziękuje serdecznie. Pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń
  2. hey you want follow each other?
    ja jestem tez z polski, mieszkam ale w austrii.
    Zoe
    zoeloveslifestyle.blogspot.co.at

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Heh Ciesze się bardzo i wejdę na Twojego bloga :) Thanks!

      Usuń

Ads 468x60px

,

,

Featured Posts

Designed By Blokotek